Vzduchové polštářky se objevují v balících čím dál častěji


Kdybychom se rázem octli o čtyřicet let zpátky a měli bychom sice k dispozici e-shopy, ale tamní logistika by spočívala na soudobých vozidlech a balicím materiálu, bylo by docela zajímavé sledovat, jak by si lidé poradili s balením zboží, které odesílají svým zákazníkům. Převažoval by tu novinový papír a staré časopisy, a možná by se balilo i do slámy. Byl by to docela průšvih, protože některé výrobky by zákazníci obdrželi poškozené nebo alespoň zašpiněné tiskařskou barvou a celý proces prodeje by se tím zkomplikoval.

kartonová lepenka

Tímto vám jen chceme naznačit, jak důležitý je docela obyčejný balicí proces a materiál, a že tu své nezastupitelné místo mají i vzduchové polštářky. Je to svým způsobem ptákovina, naivní hloupost, ale kdyby s tím přišli lidé dřív, usnadnilo by jim to již tehdy spoustu práce. Když totiž dokáže nafouknutý vzduchový polštářek udržet na hladině malé děti při výuce plavání, tak proč by neudržela celá sada polštářků zboží v krabici tak, aby se nepoškodilo.

kartonové krabice

A je tomu skutečně tak, polštářky mají tu schopnost poradit si v napolo zaplněné krabici, aby byl vnitřek dobře zabezpečený a zároveň krabice plná, můžete si to ověřit pokusem, kdy krabici zaplníte celou vzduchovými polštářky, přelepíte ji lepicí páskou a pak se na ni posadíte. Bez problémů vás udrží a nezdeformuje se.

K naplnění polštářků vzduchem se využívá speciální plnicí stroj, který se ovšem vyplatí jen tam, kde se balí větší počty zboží, a kde je také větší finanční obrat. Pro balení malého počtu krabic, například při stěhování, se uplatní spíše bublinková fólie, která není drahá, a pro občasné akce tohoto typu je to to nejlepší, po čem můžete sáhnout. Každopádně jak fólie s bublinkami, tak i vzduchové polštářky různých velikostí mají jedno společné – vzduch uvnitř polyetylenové či polypropylenové fólie.